Jak si vybrat řemeslníky?

Jak si vybrat řemeslníky?
Dobrý den, jsme tady stále a rádi bychom vám dali pár tipů, jak si vybrat řemeslníky beze strachu.

Tato otázka je klíčová, aby práce či rekonstrukce proběhla hladce, bez zbytečných zádrhelů a ke spokojenosti zákazníka. Dobrý řemeslník se dnes vyvažuje zlatem. Ale jak to udělat, abychom se nespálili?

brezen5 

Pár tipů, jak si vybrat řemeslníky:
1. Reference – to je asi nejdůležitější rada. Získejte co nejvíce názorů, detailů, zjistěte si, jaká je kvalita provedení.
2. Transparentní historie – firmu/živnostníka snadno najdu v rejstříku firem, neschovává se za další firmy, je viditelný.
3. Zázemí – musí mít prostor a prostředky k výrobě (pokud se jedná o např. o stolaře, musí mi mít kde a čím udělat skříň)
4. Cenné rady - znají svou práci, poradí mi
5. Můžete se na vlastní oči přesvědčit, jak vypadá jejich práce – navštivte jejich showroom či vzorkovnu nebo se podívejte se na jejich práci právě u známých a přátel.
6. Servis – je důležité, abychom se mohli na řemeslníky či firmu obrátit i později, nejen v případě reklamace, ale i při potřebě výměny, servisu, poradenství
7. Cena – jedná se o velmi problematické kritérium. Nejnižší cena nemusí být tím nejlepším ukazatelem a nakonec se může ukázat, že vůbec není nejvýhodnější a naopak nejvyšší cena nezaručí nejkvalitnější a nejlépe provedenou práci. Je důležité zjistit, za co platíte. Zda zahrnuje kvalitní materiály a zpracování, zda jsou v ní veškeré práce, doprava a vše, co potřebujete.

brezen1

Důležité je rozlišit, zda se jedná jen o drobnější práci či opravu nebo rozsáhlejší akci. U drobnějších prací si můžete vystačit jen s doporučením od známých, ale u větších a nákladnějších zakázek doporučujeme písemnou smlouvu, ve které bude specifikován rozsah prací, cena, termíny,….
Tedy co, kdy, kde, jak a za kolik.

Abyste si našli ty nejlepší řemeslníky (pokud ovšem nejste ten šťastlivec a už je máte), udělejte si průzkum – takové malé výběrové řízení.

Rozhodněte se pro to, co vám nejvíc vyhovuje. Pro řemeslníka dle vašich představ! 😊

brezen4

Pokud potřebujete vybrat venkovní stínění, bránu, branku, plot, vrata nebo pomoci s těmito a dalšími věcmi svému investorovi, obraťte se na nás.
Na naší vzorkovně na Holické 29 v Olomouci Vám poradíme a rádi vše ukážeme.

Přejeme Vám mnoho zdaru při řešení drobných i velkých realizací.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Souhlasím Nesouhlasím