ŽALUZIE VS ROLETY

ŽALUZIE VS ROLETY

Žaluzie nebo rolety? Co si vybrat? Co je lepší? Co je horší? Která je dražší, která levnější? Záleží, kde bydlím? Kam mám otočená okna? Jsem u cesty, nebo v přírodě? Procházím oknem na terasu? Na balkon? Co je pro mě vlastně ta nejlepší volba? To je spousta otázek. A tento článek by vám měl dát odpovědi.

Žaluzie…elegantní, moderní doplněk vašeho domova. Dokáže regulovat světlo, udělat příjemné přítmí a relativně i tmu. Jde přes ni vidět, i když je spuštěna, je vzdušná. Prostě pokud chceme vzdušné elegantní stínění, je žaluzie pravá volba. Navíc se hodí na velkoformátová okna, kde nezavazí ve výhledu ani po spuštění, protože ji můžeme naklápět dle libosti. Venkovní žaluzie je designový doplněk, který má navíc svoji funkci…stínění, termoregulaci a soukromí.

Rolety…velmi praktické jak z hlediska úplného zatemnění, tak z hlediska omyvatelnosti a udržení příjemné teploty v pokoji. Rolety dokážou udržovat teplotu celý den, protože nepropustí do pokoje ani paprsek. Zahřívají se s rozestupem od okna a navíc těsní. Rolety jsou oproti žaluziím o poznání rychlejší. Rolety mají také bezpečnostní funkci, protože s nimi jen tak nepohneme, pokud jsou spuštěné. Rolety jsou ideální do prostorů, které zrovna standardně neobýváme, třeba do ložnice nebo pokojů, ve kterých přes den nikdo není. Přes den nám v létě udrží příjemnou teplotu a večer nás ochrání před nevyžádanými pohledy sousedů.

A které si vybrat? Já sama nevím…obě varianty se mi líbí. Kdybych bydlela v rušném centru města a má okna byla směrována na ulici, chtěla bych rolety. Pokud budu mít krásný výhled do krajiny, chci žaluzie. V případě, že se musí venkovní stínění vysunout pokaždé, když chci projít na terasu, no, pak bych volila zase rolety, protože jsou o poznání rychlejší. Co si zvolíte vy? Která varianta by vyhovovala právě vám?

Můžete se nás zeptat na detaily a nechat si poradit od specialistů, stačí si domluvit schůzku v našem showroomu, kde najdete všechno, vše je funkční a můžete si naše produkty vyzkoušet. Ať se jedná o bioklimatickou pergolu, žaluzie, screeny, rolety, garážová vrata i markýzy.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Souhlasím Nesouhlasím