JAKÉ JSOU MOŽNOSTI POŠKOZENÍ RŮZNÝCH VÝROBKŮ V ZIMNÍM OBDOBÍ?

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI POŠKOZENÍ RŮZNÝCH VÝROBKŮ V ZIMNÍM OBDOBÍ?

Žijeme v zemi, kde jsou zimy poslední roky velmi mírné a nízké teploty jsou spíše nedostatkovým zbožím. Nicméně se výjimky vždy najdou a i v ČR, když „pánbůh dá“, tak se i na několik dní změní zelená krajina na bílou. Když už se tak stane, vzniknou tu 2 problémové veličiny: Sníh a Mráz.

Sníh - postrach pergol a markýz

4 5

Když už se stane, že u nás napadne sníh, obvykle je ho víc než dost a může nadělat nemalé potíže u 2 výrobků - Pergoly a Markýzy.

Pokud se zaměříme na Markýzy, problém je to obrovský, pokud se Markýza na zimu nezatáhne a „nezazimuje“. Pokud se na tuto věc zapomene, máme tu možná až existenční problém, protože tíha a váha sněhu, pokud je ho více, může poškodit Markýzu způsobem, že už se Markýza již nebude dát používat a musí přijít výměna.

Jaké je doporučení? NEZAPOMENOUT ZAZIMOVAT - ZATÁHNOUT MARKÝZU NA ZIMU.

Pokud se podíváme na Pergolu, máme 2 možnosti - uklidit vše pod pergolou a nechat otevřené střešní lamely (pokud se jedná o pevné otočné lamely u Pergoly SB 400 a SB 500) a nebo zatáhnout látkovou střechu a nechat pergolu plně otevřenou (pokud se jedná o střechy z látkových rolet - u Pergoly Solid) a nebo vše nechat na svém místě a důvěřovat pevným střešním lamelám, že budou tzv. „pevné jak helvetská víra“ ☺ (rčení, kdy význam je takový, že danou věc nic neporuší/nezničí).

Naše pergoly a jejich střešní lamely mají nosnost až 150 kg na m2 - můžete tedy vylézt na střechu pergoly a sníh odmést.

Jaké je doporučení? Doporučujeme Vám mít hliníkovou pergolu na zimu alespoň pootevřenou, nicméně rozhodnutí je vždy na Vás. Musíte brát ovšem v úvahu fakt, že oprava střešním lamel je velmi finančně náročná.

Mráz - postrach motorů a pohybových součástek

3  3

Co se týče mrazu, zde je nebezpečí velmi vysoké, stejně jako u všech přístrojů, strojů a ve své podstatě i lidských částí těla - stačí se podívat na vrcholové sportovce, kteří provozují sport v nízkých teplotách - například fotbalista, pokud se dostatečně nezahřeje a nerozhýbe, pravděpodobnost natažení či natržení svalu je velmi vysoká - je to prostě přírodní a logický zákon v jednom.

U motorů, které jsou umístěny v externích prostorách, výrobce zaručuje funkčnost do určité teploty, nicméně je dobré tyto motory používat opravdu jen tehdy, kdy je to opravdu potřeba.

U motorů v interiérech jsou nízké teploty hrozbou také, ale měly by být dobře uschované a izolované.

Největší hrozba je u součástek, které jsou vystaveny přímému mrazu a ve velmi nízkých teplotách se u nich požaduje změna polohy. Jsou tím myšleny například střešní lamely pergol, screeny u těchto pergol, markýzy, a nebezpečí hrozí i u venkovních žaluzií.

Jaké je doporučení? Změny poloh provádějte tehdy, když se oteplí a nebo, pokud to není nevyhnutelné, změny neprovádějte vůbec.

1

Co dělat, když se něco pokazí? Volejte náš servis: 603 526 540. Děláme záruční, pohotovostní i pozáruční servis jako jedni z mála v Olomouckém regionu!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Souhlasím Nesouhlasím