JAK VYBRAT VENKOVNÍ STÍNĚNÍ (2.díl)

V minulém díle měsíčníku pro odbornou veřejnost jsme si blíže popsali žaluzie – nejznámější stínící techniku u nás. Dnes se opět po měsíci zaměříme na další vnější stínící prvek. Blíže si představíme rolety, jejich přednosti, využití a správný výběr.

Rolety jsou velmi populárním prvkem venkovního stínění, které se používají k regulaci přirozeného světla a tepla, k ochraně interiéru před slunečním zářením, větrem a deštěm. Jsou to svinovací stínící systémy, které se umisťují na vnější stranu oken nebo dveří různých rozměrů.

Rolety se vyrábějí z různých materiálů, nejčastěji jsou to kov a plast. Mohou být řízeny ručně nebo motoricky. Rolety s ručním ovládáním se ovládají prostřednictvím lana nebo kliky, zatímco motorické rolety se ovládají pomocí dálkového ovladače nebo aplikace na chytrém telefonu.

rolety schema logo

Venkovní rolety se vyznačují vysokou účinností při regulaci teploty a eliminaci světla. Díky tomu dokáží udržet interiér domu příjemně chladný v létě, a naopak dost teplý v zimě. Díky svému stínícímu účinku dokáží také značně upravovat množství slunečního záření, které proniká do interiéru a snižují tak zatížení klimatizací a vytápěním.

Rolety dále mají vynikající izolační vlastnosti, které pomáhají snižovat náklady na energii. Kromě toho mohou pomoci zlepšit bezpečnost a soukromí, protože skýtají bariéru proti pohledům ze sousedství a omezení vstupu cizinců do domu. Jejich vzhled a provedení dá se říct "odrazují" potenciální pachatele vloupání a krádeží od pokusu vniknutí do bydlení. 

rolety_lamely_logo

Rolety se vyrábějí v různých provedeních a velikostech, aby odpovídaly různým požadavkům a designovým stylům. Lze je použít pro malá okna i pro velké fasády. Zároveň se vyrábějí v různých barvách, aby odpovídaly různým vzhledům domů a staveb. Nejčastější využití rolet je na oknech / dveřích, kde nechceme být z nějakého důvodu rušeni - ať už vlivem poryvu větru nebo nepříjemným pohledům sousedů. Jejich výskyt je vázán i s bezpečností, takže je lže potkat i tam, kde míří okna do rušné ulice.

JAKÉ JSOU NAŠE ROLETY?

Venkovní rolety, které nabízíme, máme plně pod kontrolou již od výroby. Stínící techniku nejen montujeme a servisujeme, ale také vyrábíme. Zákazníkům rolety dodáváme jak na ruční ovládaní, tak i s dálkovým ovládáním Somfy společně s propojením chytré domácnosti. Nabízíme 2 tloušťky lamel rolet podle přání zákazníka (s přídavnou izolací nebo bez) v barvách dle RAL.

Rolety společně s veškerou další stínící technikou máme vystavené na naší vzorkovně v Olomouci, kde máme na maketách a vzorcích prezentaci různých provedení a barev. Zakládáme si na přístupu k zákazníkům a proto do vzorkovny bereme každého zákazníka na prezentaci našich produktů.

ds4 0555 edit

Zajímá Vás téma venkovních rolet nebo stínící techniky obecně?
Ozvěte se nám, kdykoliv rádi poradíme - budeme se těšit na spolupráci :)

Telefon: 603 554 010
Mail: obchod@pakl.cz

Jsme PAKL - odborníci na stínící techniku!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Souhlasím Nesouhlasím