ENERGIE A VENKOVNÍ STÍNĚNÍ

Mnoho lidí žije ve městských domech s velkými okny, jejichž byty jsou většinou vytápěny plynem, nebo elektřinou. Právě oni by se měli zamyslet nad tím, jak zamezit zbytečnému úniku tepla ze svých domovů. Je přece jasné, že „topit pánu Bohu do oken“ se nevyplácelo nikdy, natož v současné době.

A teď k tomu bohudík…možná nás tato nelehká situace posune tam, kde by lidstvo mělo být. Díky šetření energiemi šetříme i naši planetu. Je to základní předpoklad k tomu, že naše vnoučata a pravnoučata budou mít kde žít. Vše zlé je k něčemu dobré a my bychom měli dělat něco pro to, abychom přes zimu ušetřili co nejvíce energie a tím i peníze. Vraťme se tedy zpět k našemu venkovnímu stínění.

rolety detail pakl článek  ds4 9302 edit

Venkovní stínění, ať jde o rolety nebo o žaluzie, zásadně ovlivňuje teplotu v našich obydlích a nejde jenom o zbytečné přehřívání, ale i o značný únik tepla. Vlastně tepelně izolují náš domov zvenčí i zevnitř. Zejména rolety velmi dobře těsní, a navíc mají bezpečnostní funkci, protože s nimi (pokud jsou spuštěné) prostě nehneme. Žaluzie mají zase výhodu v tom, že je můžeme naklápět do různých úhlů, které nám propustí tolik světla, kolik je potřeba. Další informace o rozdílech mezi žaluziemi a roletami se dozvíte v našem článku ŽALUZIE vs ROLETY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Souhlasím Nesouhlasím